Løbsansvarlige

TDC IF Aarhus' ansvarlige for løb og træninger:

NavnE-MailMobilBeskrivelse
Allan Joensen aljo@tdc.dk
Anne Marie Eg Jørgensen aegj@tdc.dk 29442722
Annie Ellerup Christiansen annie_ec@hotmail.com 50592317
Bente Gravesen bgravesen@privat.dk 24249268
Claus Bo Jensen cbjsn@tdc.dk 23205990
Dorte Sund dsund@tdc.dk 24437133
Gurli Wendt g.wendt@mail.tele.dk
Ingolf Yde yde@netdesign.dk 23227558
Lone Svenningsen losv@tdc.dk
Mette Janner Andersen mjan@tdc.dk
Mikael Toustrup mito@tdc.dk
Ole Eriksen thalund_eriksen@mail.tele.dk 40411955
Ole Schmidt olsch@tdc.dk
Peter Wendt p.wendt@mail.tele.dk
Simon Kjeldahl simon@kjeldahl.dk
Tenna Skjerbæk terj@tdc.dk 40181229

Udvalgte afdelinger

Motionscenter

Motionscentret danner ramme for såvel seriøs træning som hyggeligt kollegialt samvær - det er op til dig at benytte det.

Du får ved indmeldelse adgang til de øvrige tilbud i TDC Idrætsforening Århus.


Læs mere
Badminton

I badmintonafdelingen er der mulighed for at være med på det plan, der passer dig. Badminton er både for de unge og de lidt mere modne.

Vi er startet lørdag med at træne i Højbjerg Badmintonklub fra kl. 13-14.

Kom og være med.


Læs mere

Arrangementer

DatoTypeLedige
27-05-19 18:30 Ladywalk lukket
28-05-19 16:00 Spinning, let øvede 17
30-05-19 8:30 Danmarks Højeste Motionscykelløb 2019 lukket
30-05-19 9:30 Spinning, let øvede 19
04-06-19 16:00 Spinning, let øvede 17
04-06-19 18:00 Tranbjerg løbet lukket
04-06-19 18:30 Femina Kvindeløb lukket
06-06-19 16:00 Spinning, let øvede 18
10-06-19 11:00 Royalrun lukket
11-06-19 16:00 Spinning, let øvede 24

Dette er kun de 10 næste arrangementer. Tilmelding foregår under de enkelte afdelinger. Tryk på hold, for at gå til tilmeldingsside.

Sidste nyt

Nyhedsdato: 9. maj 2019
Telelandsstævne 2019
Nyhedsdato: 15. november 2018
Årsberetning 2018
Nyhedsdato: 7. november 2018
Generalforsamling i TDC IF Aarhus
Nyhedsdato: 18. oktober 2017
Lunges
Nyhedsdato: 18. oktober 2017
Turkish Getup