Løbsansvarlige

TDC IF Aarhus' ansvarlige for løb og træninger:

NavnE-MailMobilBeskrivelse
Allan Joensen aljo@tdc.dk
Anne Marie Eg Jørgensen aegj@tdc.dk 29442722
Annie Ellerup Christiansen annie_ec@hotmail.com 50592317
Bente Gravesen bgravesen@privat.dk 24249268
Claus Bo Jensen cbjsn@tdc.dk 23205990
Dorte Sund dsund@tdc.dk
Gurli Wendt g.wendt@mail.tele.dk
Ingolf Yde yde@netdesign.dk 23227558
Lone Svenningsen losv@tdc.dk
Mette Janner Andersen mjan@tdc.dk
Mikael Toustrup mito@tdc.dk
Ole Eriksen thalund_eriksen@mail.tele.dk 40411955
Ole Schmidt olsch@tdc.dk
Peter Wendt p.wendt@mail.tele.dk
Simon Kjeldahl simon@kjeldahl.dk
Tenna Skjerbæk terj@tdc.dk 40181229

Udvalgte afdelinger

Spinning

"Cykling på motionscykler til høj technomusik, i et lokale, hvor lugten leder tankerne hen på rovdyrburet i zoo - er der virkelig nogen der gider det?" - Ja, spinning foregår ganske rigtigt indendørs, på specialbyggede cykler (BodyBikes), med musik som vigtig del af træningen.


Læs mere
Motionscenter

Motionscentret danner ramme for såvel seriøs træning som hyggeligt kollegialt samvær - det er op til dig at benytte det.

Du får ved indmeldelse adgang til de øvrige tilbud i TDC Idrætsforening Århus.


Læs mere

Arrangementer

DatoTypeLedige
27-03-19 9:00 Spinning, let øvede 12
28-03-19 16:00 Spinning, let øvede 23
29-03-19 9:00 Spinning, let øvede 13
30-03-19 15:00 VM Cross Country, The Sprint lukket
30-03-19 16:15 VM Cross Country, The Toughest lukket
31-03-19 10:00 Vinterløbet - Brabrand lukket
01-04-19 9:00 Spinning Senior 16
02-04-19 16:00 Spinning, let øvede 20
05-04-19 9:00 Spinning, let øvede 18
07-04-19 10:00 ParadiseTRAIL lukket

Dette er kun de 10 næste arrangementer. Tilmelding foregår under de enkelte afdelinger. Tryk på hold, for at gå til tilmeldingsside.

Sidste nyt

Nyhedsdato: 15. november 2018
Årsberetning 2018
Nyhedsdato: 7. november 2018
Generalforsamling i TDC IF Aarhus
Nyhedsdato: 18. oktober 2017
Lunges
Nyhedsdato: 18. oktober 2017
Turkish Getup
Nyhedsdato: 18. oktober 2017
Bear Crawl