Løbsansvarlige

TDC IF Aarhus' ansvarlige for løb og træninger:

NavnE-MailMobilBeskrivelse
Allan Joensen aljo@tdc.dk
Anne Marie Eg Jørgensen aegj@tdc.dk 29442722
Annie Ellerup Christiansen annie_ec@hotmail.com 50592317
Bente Gravesen bgravesen@privat.dk 24249268
Claus Bo Jensen cbjsn@tdc.dk 23205990
Dorte Sund dsund@tdc.dk 24437133
Gurli Wendt g.wendt@mail.tele.dk
Ingolf Yde yde@netdesign.dk 23227558
Jeppe Søndergaard jepps@tdc.dk 51514620
Lone Svenningsen losv@tdc.dk
Mette Janner Andersen mjan@tdc.dk
Mikael Toustrup mito@tdc.dk
Ole Eriksen thalund_eriksen@mail.tele.dk 40411955
Ole Schmidt olsch@tdc.dk
Peter Wendt p.wendt@mail.tele.dk
Simon Kjeldahl simon@kjeldahl.dk
Sven Aage Birch sab@tdcnet.dk 20204384
Tenna Skjerbæk terj@tdc.dk 40181229

Udvalgte afdelinger

Cykling

Cykling tilbyder deltagelse i konkurrencer på alle niveauer. For at benytte sig af vore tilbud skal du være medlem af TDC If Århus, hvilket kun koster grundkontingentet på 30 kr./måned.


Læs mere
Seniorbowling

Seniorbowling foregår i Bowl'n'Fun Aarhus, Skanderborgvej 226, 8260 Viby J hver mandag fra kl. 13.00 til 14.00.


Læs mere

Arrangementer

DatoTypeLedige
24-09-20 0:00 Spinning, let øvede 6
26-09-20 13:00 Aarhus Halvmarathon lukket
29-09-20 16:00 Spinning, let øvede 8
01-10-20 16:00 Spinning, let øvede 9
04-10-20 10:00 Moesgaard Trail Run lukket
11-10-20 10:00 Bestseller Aarhus City Halvmarathon lukket
25-10-20 10:30 Himmelbjergløbet 27
11-04-21 11:00 Rundt om Rold 2020 2

Dette er kun de 10 næste arrangementer. Tilmelding foregår under de enkelte afdelinger. Tryk på hold, for at gå til tilmeldingsside.

Sidste nyt

Nyhedsdato: 20. november 2019
Årsberetning 2019