Løbsansvarlige

TDC IF Aarhus' ansvarlige for løb og træninger:

NavnE-MailMobilBeskrivelse
Allan Joensen aljo@tdc.dk
Anne Marie Eg Jørgensen aegj@tdc.dk 29442722
Annie Ellerup Christiansen annie_ec@hotmail.com 50592317
Bente Gravesen bgravesen@privat.dk 24249268
Claus Bo Jensen cbjsn@tdc.dk 23205990
Dorte Sund dsund@tdc.dk 24437133
Gurli Wendt g.wendt@mail.tele.dk
Ingolf Yde yde@netdesign.dk 23227558
Lone Svenningsen losv@tdc.dk
Mette Janner Andersen mjan@tdc.dk
Mikael Toustrup mito@tdc.dk
Ole Eriksen thalund_eriksen@mail.tele.dk 40411955
Ole Schmidt olsch@tdc.dk
Peter Wendt p.wendt@mail.tele.dk
Simon Kjeldahl simon@kjeldahl.dk
Tenna Skjerbæk terj@tdc.dk 40181229

Udvalgte afdelinger

Cykling

Cykling tilbyder deltagelse i konkurrencer på alle niveauer. For at benytte sig af vore tilbud skal du være medlem af TDC If Århus, hvilket kun koster grundkontingentet på 25 kr./måned.


Læs mere
CrossGym

CrossGym® udfordrer dig fysisk med funktionel træning, hvor du bruger hele kroppen. Resultatet af regelmæssig CrossGym® træning er en flot, veltrænet og stærk krop.


Læs mere

Arrangementer

DatoTypeLedige
20-08-19 16:00 Spinning, let øvede 15
22-08-19 16:00 Spinning, let øvede 18
27-08-19 16:00 Spinning, let øvede 17
27-08-19 18:30 Solbjerg Sø Løbet 22
29-08-19 15:00 Spinning, let øvede 19
31-08-19 8:30 Coast2coast Jylland 2019 lukket
03-09-19 16:00 Spinning, let øvede 0
05-09-19 16:00 Spinning, let øvede 25
08-09-19 9:30 Gung-Ho lukket
12-09-19 18:00 Hasle Bakkerløb lukket

Dette er kun de 10 næste arrangementer. Tilmelding foregår under de enkelte afdelinger. Tryk på hold, for at gå til tilmeldingsside.

Sidste nyt

Nyhedsdato: 17. juni 2019
Marselisløbet 2019
Nyhedsdato: 17. juni 2019
DHL-Stafet 2019
Nyhedsdato: 9. maj 2019
Telelandsstævne 2019
Nyhedsdato: 15. november 2018
Årsberetning 2018
Nyhedsdato: 7. november 2018
Generalforsamling i TDC IF Aarhus