Løbsansvarlige

TDC IF Aarhus' ansvarlige for løb og træninger:

NavnE-MailMobilBeskrivelse
Allan Joensen aljo@tdc.dk
Anne Marie Eg Jørgensen aegj@tdc.dk 29442722
Annie Ellerup Christiansen annie_ec@hotmail.com 50592317
Bente Gravesen bgravesen@privat.dk 24249268
Claus Bo Jensen cbjsn@tdc.dk 23205990
Dorte Sund dsund@tdc.dk 24437133
Gurli Wendt g.wendt@mail.tele.dk
Ingolf Yde yde@netdesign.dk 23227558
Jeppe Søndergaard jepps@tdc.dk 51514620
Lone Svenningsen losv@tdc.dk
Mette Janner Andersen mjan@tdc.dk
Mikael Toustrup mito@tdc.dk
Ole Eriksen thalund_eriksen@mail.tele.dk 40411955
Ole Schmidt olsch@tdc.dk
Peter Wendt p.wendt@mail.tele.dk
Simon Kjeldahl simon@kjeldahl.dk
Sven Aage Birch sab@tdcnet.dk 20204384
Tenna Skjerbæk terj@tdc.dk 40181229

Udvalgte afdelinger

Bowling

Bowlingafdelingen i TDC If Århus har plads til ca. 40 spillere på alle niveauer. Vi deltager i forskellige turneringer og stævner med det sociale i højsædet, hvor alle kan deltage.


Læs mere
Badminton

I badmintonafdelingen er der mulighed for at være med på det plan, der passer dig. Badminton er både for de unge og de lidt mere modne.

Vi er startet lørdag med at træne i Højbjerg Badmintonklub fra kl. 13-14.

Kom og være med.


Læs mere

Arrangementer

DatoTypeLedige
01-12-20 16:00 Spinning, let øvede 7
02-12-20 9:00 Spinning Senior 7
03-12-20 16:00 Spinning, let øvede 8
04-12-20 9:00 Spinning Senior 8
08-12-20 16:00 Spinning, let øvede 9
09-12-20 9:00 Spinning Senior 9
10-12-20 16:00 Spinning, let øvede 9
11-12-20 9:00 Spinning Senior 9
13-12-20 9:30 Aarhus1900 Nytårscup - 3. runde 88
15-12-20 16:00 Spinning, let øvede 9

Dette er kun de 10 næste arrangementer. Tilmelding foregår under de enkelte afdelinger. Tryk på hold, for at gå til tilmeldingsside.

Sidste nyt

Nyhedsdato: 20. november 2019
Årsberetning 2019